משלמים לך להביע את עצמך

אין טעם לחפש את הסקרים באתר - הם לא גלויים לגולשים באתר וגם אם הגעתם במקרה לדף ואין לכם הזמנה - לא תוכלו להשתתף. הכניסה לסקרים היא אך ורק מתוך הזמנות שישלחו לתיבת המייל שלכם - תחת הכותרת "הזמנה למחקר - פאנל פרויקט המדגם". ההזמנות תמיד יכללו מידע לגבי אורכו של הסקר ומהו התגמול שתקבלו בתמורה להשתתפות שלכם.

התגמול עבור סקר משתנה בהתאם לאורכו. עבור היענות תקינה תקבלו מינימום של 1 ש"ח כאשר בד"כ היחס הוא כ- 10 אגורות לשאלה. התגמול עבור מרבית הסקרים הוא בין 2-5 ש"ח.

ברוב המקרים אנו יכולים לפנות למשיבים פוטנציאליים לפי ההגדרות שהעביר הלקוח. אולם לפעמים הדרישות הן מורכבות יותר. במצב כזה אנו נאלצים לבצע סינון של המשיבים. הסינון תמיד מתבצע בשאלות הראשונות של הסקר ואם סוננתם המערכת תודיע לכם על כך מייד ותקבלו פיצוי של 0.5 ש"ח, כהכרה על כך שניסיתם להשתתף וגם עניתם על מספר שאלות בודדות.

אנחנו שולחים הזמנות לסקרים לפי 2 פרמטרים עיקריים:

  1. דרישות הלקוח. למשל, אם הלקוח מבקש שישתתפו בסקר שלו רק אנשים בני 25-35 אז אם אתם לא בקבוצת הגיל - לא תקבלו הזמנה.

  2. הזמן שחלף מאז עניתם לסקר. ככל שחלף זמן רב יותר, כך גדל הסיכוי לקבל הזמנה לסקר.

מדי פעם אנו מקבלים פניות בסגנון 'יש לי הרבה זמן פנוי שלחו יותר הזמנות', או פניות אחרות כגון 'הפנתי הרבה אנשים לאתר, למה אני לא מקבל יותר הזמנות?'. חבל על הפניות הללו. גם אם היינו יכולים לדעת מי פנוי ומי לא... לא היינו עושים את זה. בגלל שזה לא מקצועי ומכניס הטייה חמורה לתוצאות הסקר.

היינו שמחים לשלוח הזמנות כל יום, אבל ברוב המקרים זה לא המצב. קצב של 3-10 הזמנות לחודש הוא סביר ברוב המקרים.

במערכת מופעלים מספר בדיקות על מנת לבדוק שאנשים עונים בצורה רצינית לשאלונים הנשלחים אליהם. חשוב להבהיר, היענות רצינית משמעה שאתם קוראים את השאלות והתשובות. לגבי שאלות פתוחות, כאשר אתם לא יודעים או לא זוכרים פשוט ציינו זאת. איכות הנתונים היא חשובה ביותר ואם הלקוחות לא יוכלו לסמוך על מהימנות התשובות, הם יפסיקו להשתמש במערכת.

המערכת שלנו בנויה ככה שהיא מסמנת בכל מחקר באופן אוטומטי 20% מהמשיבים כחשודים בכך שענו בצורה לא תקינה. הסימון הוא נרחב והמערכת מסמנת גם הרבה אנשים שההתנהלות שלהם היא גבולית. הסיבה לסימון הנרחב היא שאנחנו מעוניינים שהחשיבות של סימון יחיד תהיה נמוכה. אם להרבה אנשים יש סימון כזה, החשיבות שלו היא קטנה מאוד. מצד שני, אנשים הנוטים שלא לענות ברצינות יסומנו כמה וכמה פעמים ובאופן מעשי הם פשוט יפסיקו לקבל הזמנות להשתתף.