משלמים לך להביע את עצמך

הפאנל התחיל בצורך של חוקרים מתחומים שונים בתשובות - החוקר באקדמיה המעוניין לבצע מחקר, איש השיווק המעוניין לדעת איך לשווק את המוצר או השירות שהוא מציע בצורה טובה יותר, היועץ הפוליטי המעוניין לדעת כיצד נתפסת המפלגה או נושא חשוב שעל הפרק. לכולם יש מכנה משותף אחיד - הם נזקקים לשיתוף פעולה איכותי ומהיר של משתתפים מובחנים.

חוקרי שווקים השתמשו בפתרונות שהציעו להם חברות סקרים - ברוב המקרים הפתרון הוא שימוש בסקרים טלפוניים. כך חברות הסקרים העסיקו טלפנים אשר תפקידם להתקשר לאנשים אשר "עלו" בתוכנה שתפקידה להבטיח שהמדגם יהיה מקרי (ואז המידגם יהיה מייצג). במקרה של חוקרים באקדמיה, המקרה שלהם קצת אחר, לכן כאשר יכלו (וזה רלוונטי במיוחד למחלקות מסוימות בפקולטה למדעי החברה) השתמשו באוכלוסיה הנגישה ביותר - סטודנטים לשנה א'.

ישנן מספר בעיות בסקרים טלפוניים -
א) כמו ספאמרים - סוקרים מתקשרים מבלי שהמשתתף ביקש זאת.
ב) המוטיבציה של המשתתפים אינה אחידה - ייתכן וחלקם אף משתתף כדי להטות את המחקר.
ג) המדגם לא באמת מקרי ולפיכך לא באמת מייצג - יש סלקציה עצמית של המשתתפים והיא שונה בקבוצות שונות (נשים למשל נוטות לשתף פעולה יותר מגברים).
ד) השאלון חייב להיות קצר מאוד - מכוון שאחרת "מאבדים" את הקשב של המשתתף.
ה) בדרך כלל אין אפשרות לשאלה פתוחה ולפיכך לא ניתן לקבל את המידע החשוב המתקבל בשימוש בשאלות כאלו.
ו) אין אפשרות לשלב מולטימדיה.
ז) אין אחידות אמיתית בהעברת הסקר - למרות ההנחיות שניתנות לטלפנים - הם בני אדם ותמיד הדיאלוג עם המשתתף יהיה מעט שונה בכל פעם. סביר להניח שבמקרה שבקשר עם קבוצות חברתיות שונות הדיאלוג יהיה מוטה באופן שיטתי בגלל סטריאוטיפים של שני הצדדים.

הפאנל שלנו מבוסס על הרעיון שבסך הכל אנשים ברוב הפעמים היו מעוניינים להשתתף במחקרים שונים - אבל לדעתנו שיתוף הפעולה הזה חייב לבוא מתוך גישה שמכבדת את הזמן של המשתתף. כך הפאנל מציע את האפשרות לקהל הרחב להירשם לפאנל ובכך להצהיר על עניין בהשתתפות בתמורה לתגמול מוסכם. לכן הפאנל:

א) אינו מתנהג כספאמר והקהל משתתף בו מבחירה.
ב) המוטיבציה הכספית מעודדת אחידות ופחות רצון מצד המשתתף להיות "אנטי".
ג) יש אפשרות גדולה יותר לשלוט במאפיינים הדמוגרפיים של המשתתפים.
ד) אפשר להעביר מחקרים יותר ארוכים.
ה) אפשר לשלב שאלות פתוחות ובכך לקבל יותר מידע "עומק".
ו) אפשר לשלב מולטימדיה - תמונות, וידאו וקול.
ז) המחקר מועבר באופן אחיד לכל המשתתפים.